Affenpinscher
29
maj

Affenpinscher

Affenpinscher znany również jako „Monkey Dog” („affen” oznacza po niemiecku „małpa / małpa”, a „pinczer” oznacza „terier”), jest mały, ale zadziorny, pełen odwagi i energii. Mniejsze rozmiary, awansowały, stając się towarzyszami kobiet. Dziś są szczęśliwymi psotnymi psami do towarzystwa. Ta rasa łączy w sobie urok klauna z odważną naturą, a jego twórczy proces myślowy nigdy nie przestaje zadziwiać i bawić swoich ludzi. Szybko się uczy i łatwo dostosowuje się do zmian, więc jest dobrym podróżnikiem, który jest zawsze gotowy na nową przygodę. Ludzie, którzy mieszkają z Affensem, podziwiają ich wrażliwość i delikatność, ale ostrzegają, że są kwintesencją dużego psa w małym ciele.

Wytrzymały, inteligentny i czujny Affenpinscher jest doskonałym psem stróżującym, który niczego się nie boi. Zwykle nie jest głośny, ale jest pobudliwy. Kiedy już jest w pogotowiu, chwilę musi się uspokoić. Poważnie traktuje swój obowiązek pilnowania domu, rodziny i terytorium i nie zawaha się ostrzec całej okolicy, że ktoś zbliża się do drzwi wejściowych. Affenpinscher ma własny umysł i często jest określany jako uparty. Potrzebuje wczesnego i konsekwentnego treningu. Na szczęście jest chętny do nauki i zadowalania swoich ludzi, gdy uczy go pozytywnymi technikami wzmacniania, takimi jak pochwały, zabawa i nagrody za jedzenie. Potrafi rywalizować w posłuszeństwie i zwinności, a jego zdolności rozrywkowe czynią go wspaniałym psem terapeutycznym.

Podczas gdy Affenpinschery są znane z tego, że rozśmieszają swoich ludzi, nie są najlepszą rasą dla domu pełnego dzieci pomimo ich wybryków. Znane z tego, że lubią dzieci, ale nie zawahają się ugryźć, jeśli zostaną sprowokowani. Affen jest czuły i ciekawy, zawsze czujny. Jest lojalny wobec swojej rodziny i zrobi wszystko, co w jego mocy, aby chronić ją przed krzywdą. Jest podekscytowany i może trochę potrwać, zanim uspokoi się w obliczu wszystkiego, co postrzega jako zagrożenie.

Affenpinscher to idealny pies do mieszkania, zwłaszcza jeśli masz sąsiadów, którym nie przeszkadza okazjonalne szczekanie. Krótkie, energiczne spacery lub odpowiednia ilość czasu na podwórku to wystarczająca ilość ćwiczeń dla tego silnego, ale tylko umiarkowanie aktywnego psa.