Buldog amerykański Blog
09
kw.

Buldog amerykański

Buldog amerykański jest krępy i muskularny, ale także zwinny i zbudowany do ścigania bezpańskiego bydła i pomagania w pracach na farmie. Buldogi amerykańskie są ogólnie szczęśliwymi, kochającymi rodzinę psami, które dobrze radzą sobie w domach, w których mają dużo miejsca do wędrowania. Duże, ogrodzone podwórko jest praktycznie obowiązkowe dla jednego z tych energicznych psów, chociaż potrzeby w zakresie ćwiczeń mogą się różnić w zależności od konkretnego typu i hodowli. Mogą czuć się dobrze w miejskim życiu, o ile dużo spacerują, a nawet mogą być dobrymi kumplami do biegania lub joggingu.

Buldog amerykański nie lubi jednak pozostawać sam przez dłuższy czas zamknięty w mieszkaniu. Jeśli potrzeby w zakresie stymulacji fizycznej i psychicznej nie zostaną zaspokojone, może stać się znudzony i destrukcyjny. Buldogi amerykańskie potrzebują doświadczonych właścicieli, którzy mogą cierpliwie trenować i wcześnie rozpocząć socjalizację. Dopóki są dobrze wyszkolone, będą się dobrze dogadywać z dziećmi i innymi zwierzętami, chociaż nadal ważne jest, aby nadzorować je tak, jak w przypadku każdego psa.

Niezależnie od tego, czy są używane do polowania i pracy na roli, czy po prostu przytulają się do swoich ludzi, Buldog amerykański jest doskonałym, lojalnym towarzyszem i kompetentnym psem stróżującym. Buldogi amerykańskie mogą być podejrzliwe wobec obcych i terytorialne, co czyni je dobrymi stróżami. Wymagają szkolenia socjalizacyjnego, aby wiedzieć, jak zachowywać się w otoczeniu zaproszonych gości.

  • Buldog amerykański jest ogólnie zdrową rasą, której oczekiwana długość życia wynosi od 10 do 16 lat. Niektórzy mają predyspozycje do pewnych schorzeń, takich jak zaćma, świerzb lub niedoczynność tarczycy. Jeśli wcześnie cierpią na otyłość, może rozwinąć się u nich dysplazja stawu biodrowego lub łokciowego. 
  • Większość opieki, która jest niezbędna dla zdrowia Buldoga Amerykańskiego, to zaspokajanie jego potrzeb w zakresie ćwiczeń i stymulacji psychicznej. Niezastosowanie się do tego może spowodować niepokój, nudę i destrukcyjne zachowanie. Dopóki te potrzeby są zaspokajane, reszta jest dość standardowa.

    Utrzymuj normalne wizyty u weterynarza, co tydzień sprawdzaj uszy, nadążaj za comiesięcznym obcinaniem paznokci i normalną opieką dentystyczną. Jednym z problemów, z którymi możesz się spotkać, jest możliwość ślinienia się, która jest powszechna wśród ras bully.