Alaskan Malamute Blog
08
kw.

Alaskan Malamute

Alaskan Malamute ma potężne, mocne ciało zbudowane z myślą o wytrzymałości i sile. Króluje jako jedna z najstarszych ras psów, której pierwotny wygląd nie uległ istotnej zmianie. Ten inteligentny pies potrzebuje pracy i konsekwentnego przywództwa.

Psy tej rasy są wrażliwe i potrzebują dużo towarzystwa oraz otwartej przestrzeni. Nie są dobrze przystosowane do życia w mieszkaniu, są psami o wysokim poziomie linienia, które potrzebują dużo pielęgnacji, aby utrzymać zdrowe futro. Spodziewaj się, że będziesz czyścić sierść psa przez cały rok, a zwłaszcza w okresie linienia.

Alaskan Malamuty są psami o wysokiej energii i dlatego wymagają energicznych ćwiczeń. Jeśli planujesz zostawić je w domu, gdy jesteś w pracy, możesz zauważyć pewne niespokojne, destrukcyjne zachowanie. Wyprowadzanie psów w ciągu dnia jest praktycznie koniecznością, jeśli nie możesz być w domu, pomyśl o opiekunie.

Alaskan Malamute dobrze radzi sobie z doświadczonym opiekunem zwierzaka, dużą ilością otwartej przestrzeni do wędrowania i spalania energii oraz chłodniejszym klimatem. Jeśli możesz zaspokoić potrzeby tej rasy, będziesz mieć inteligentnego, wysoce wyszkolonego, kochającego towarzysza na całe życie.

Alaskan Malamute posiada ogromną siłę, energię, wytrzymałość, niezależność i inteligencję. Początkowo poszukiwano ich do ciągnięcia ciężkich sań na duże odległości, a także do polowania na foki i niedźwiedzie polarne. Teraz wybrane głównie do towarzystwa, Alaskan Malamute odnoszą sukcesy w kilku psich sportach, w tym w konformacji, zawodach posłuszeństwa, ciągnięciu z ciężarami, narciarstwie na nartach, podróżowaniu z plecakiem i rekreacyjnym jeździe na sankach.

Alaskan Malamute przekona cię swoim figlarnymi, otwartym usposobieniem. Pozdrawia wszystkich jak przyjaciół – nawet nieznajomych i gości, którzy po raz pierwszy odwiedzają dom – więc nie są dobrymi stróżami, ale są niezwykle lojalni wobec swojej rodziny i przyjaciół.